2012-10-04 01:25:46
Φωτογραφία για Σάλκε - Μονπελιέ 2-2
 Με το γκολ του Σουλεϊμάν Καμαρά στο 90' η Μονπελιέ κατάφερε να πάρει ισοπαλία με 2-2 από την Σάλκε στην Γερμανία, αν και έπαιζε με 10 παίκτες από το 52' (videos)

Η Μονπελιέ πήρε σπουδαία ισοπαλία με 2-2 από την Σάλκε μέσα στην Γερμανία, με λυτρωτή του Σουλεϊμάν Καμαρά στο 90' με εξαιρετικό σουτ.

Οι Γάλλοι μάλιστα από το 52' έπαιζαν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μποκαλί, ο οποίος έκανε πέναλτι με το οποίο η Σάλκε προηγήθηκε 2-1, ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Σάλκε - Μονπελιέ 2-2

Σκόρερς: 26' Ντράξλερ, 53' πέν. Χούντελααρ / 13' Αΐτ-Φανά, 90' Σ. Καμαρά

Γήπεδο: "Αρίνα ΑουφΣάλκε", Γκέλζενκιρχεν

Διαιτητής: Σεργκέι Καράσεβ (Ρωσία)Το Γκέλζενκιρχεν "πάγωσε" στο 13ο λεπτό, όταν η Μονπελιέ άνοιξε το σκορ με εντυπωσιακό τρόπο, καθώς ο Αΐτ-Φανά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ούνερσταλ με εντυπωσιακό σουτ έξω από την περιοχή.

Μετά από 13 λεπτά ήρθε η απάντηση για τους Γερμανούς, με τον Γιούλιαν Ντράξλερ να κάνει το 1-1 στο 26' αφού πέρασε και τον Ζουρντρέν, έπειτα από εξαιρετική πάσα του Κλάας-Γιαν Χούντελααρ.

Η Σάλκε ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 53' με εκτέλεση πέναλτι του Χούντελααρ, φάση την οποία έμειναν με 10 παίκτες οι Γάλλοι λόγω αποβολής του Μποκαλί.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα η Μονπελιέ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 με τρομερό μακρινό σουτ του Σουλεϊμάν Καμαρά στο 90' και να φύγει με τον βαθμό από την Γερμανία.

ΣΑΛΚΕ: Ούνερσταλ, Ουτσίντα, Κυριάκος Παπαδόπουλος, Χέβεντες, Φουχς, Νόιστεντερ, Χέγκερ, Ντράξλερ (55' Αφελάι), Χόλτμπι (84' Μπαρνέτα), Πούκι (66' Φαρφάν), Χούντελααρ.

ΜΟΝΠΕΛΙΕ: Ζουρντρέν, Μποκαλί, Ίλτον, Γιανγκά-Μπιβά, Ίλτον, Σαϊχί, Εστράδα (68' Μαρβό), Καμπεγιά, Αΐτ-Φανά (55' Κονγκρέ), Μπελχαντά (68' Τινάν), Σουλεϊμάν Καμαρά.