2012-10-27 01:18:27
Φωτογραφία για Καντού-Κίμκι 67-54
Η Καντού δεν δυσκολεύτηκε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Κίμκι στην Ιταλία, φτάνοντας στη νίκη με 67-54. Διαβάστε αναλυτικά.

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η Καντού, η οποία επικράτησε στην Ιταλία της Κίμκι με 67-54, παίρνοντας το θετικό αποτέλεσμα.

Οι Ιταλοί επέβαλαν από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης το παιχνίδι τους και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερες δυσκολίες.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε, πάντως με τη Κίμκι μπροστά στο σκορ, καθώς οι Ρώσοι είχαν προβάδισμα επτά πόντων (14-21). Στη συνέχεια, όμως τα πράγματα άλλαξαν με την Καντού να περνάει μπροστά με 35-32, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο βρήκε την ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι στο +12 (55-43).

Με αυτόν τον τρόπο η Καντού δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει στην πρώτη της νίκη στην διοργάνωση με 67-54 απέναντι στην Κίμκι, η οποία δεν κατάφερε να πάρει ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα. Από την Καντού ο Αραντόρι είχε 13 πόντους, ενώ ο Τζέρι Σμιθ πρόσθεσε 10.

Τα δεκάλεπτα: 14-21, 35-32, 55-43, 67-54.

Καντού (Τρινκιέρι): Σκέκιτς 8, Σμιθ 10, Μαρκοϊσβίλι 6(1), Λιούνεν 9(3), Ματζαρίνο 5(1), Μπρουκς 6, Τάις 4, Τάμπου 3(1), Αραντόρι 13(2), Κουζέν 3.

Κίμκι (Γκαβρίλοβιτς): Τζέιμς 8, Φριτζόν 10(2), Κόπονεν 2, Βιάλτσεκ 3(1), Λόντσαρ 8, Ρίβερς 7(1), Μόνια 4, Κχστόβ, Ζουκανένκο, Πλάνινιτς 10, Ντέιβις 2.