2012-11-14 17:06:39
Φωτογραφία για Νίκη με 1-0 επί της Κ20
Με τον Ρομπέρ και τον Γκαρσία να αγωνίζονται από την αρχή του αγώνα, ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση της πρώτης ομάδας με εκείνη της Κ20 στην Τούμπα. Η πρώτη ομάδα με γκολ του Βασίλη Παπαδόπουλου κέρδισε την ομάδα του Αλεξανδρίδη με 1-0. Ο Ρομπέρ έδειξε πανέτοιμος για να παίξει την Κυριακή στο ΟΑΚΑ απέναντι στον Παναθηναϊκό (αγωνίστηκε στο πρώτο μέρος) ενώ ο Γκαρσία ήταν προσεκτικός στις κινήσεις του αλλά είναι δεδομένη η παρουσία του στην αποστολή για το Κυριακάτικο ματς. Σε ολόκλη

ρο το ματς έπαιξε ο Βιβιάν που πλέον έχει ξεπεράσει το πρόβλημα τραυματισμού του.

Το παιχνίδι παρακολούθησε ο Ζήσης Βρύζας με τον Γιώργο Γεωργιάδη ενώ ο Δώνης επέλεξε να δει το παιχνίδι από την κερκίδα για να βγάλει πιο χρήσιμα συμπεράσματα και στον πάγκο κάθισε ο Αγγελίνας. Στο γήπεδο και ο Παναγιώτης Ποικιλίδης που αναμένεται να μπει στο νέο ΔΣ της ΠΑΕ. Ο ΠΑΟΚ άρχισε την αναμέτρηση με τον Γλύκο κάτω από τα δοκάρια ενώ ο Βιβιάν ήταν δίπλα στον Στάμου στο κέντρο της άμυνας
. Στα άκρα ο Λίνο με τον Αποστολόπουλο, στο κέντρο ο Γκαρσία με τον Παναγιωτούδη στα άκρα ο Ρομπέρ και ο Κωνσταντινίδης και στην κορυφή ο Γιάννου με τον Δεληγιαννίδης. Απουσίαζαν οι διεθνείς ενώ ο Κατσικάς με τον Ετό έκαναν ατομικό πρόγραμμα αφού προέρχονται από ένα σερί συνεχών αγώνων. Από την άλλη πλευρά η ενδεκάδα της Κ20 ήταν:  Στρέντζος, Μπατάνης, Χατζόπουλος, Κιόσε, Ποζαντζίδης, Πολύζος, Σαββίδης, Παπαδόπουλος, Γεωργιάδης, Ταουσιάνης και Ανδριόπουλος. Το κάθε ημίχρονο κράτησε από τριάντα λεπτά και στο πρώτο ο ΠΑΟΚ είχε μια καλή φάση με τον Γιάννου ενώ δραστήριοι ήταν οι πιτσιρικάδες του Αλεξανδρίδη που κράτησαν το μηδέν στα πρώτα τριάντα λεπτά της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δώνης προχώρησε σε κάποιες αλλαγές. Ο Ιντζίδης πέρασε στη θέση του Στάμου στο κέντρο της άμυνας, ο Γιακουμής αντικατέστησε τον Γλύκο, ενώ ο Σακελλαρίου πήρε τη θέση του Λίνο. Ο Γκαρσία είχε δίπλα του τον Κάτσε στη θέση του Παναγιωτούδη που πήγε στα πλάγια  ενώ ο Πόποβιτς πήρε τη θέση του Ρομπέρ. Ο Δερμιτζόγλου έπαιξε στην κορυφή στη θέση του Δεληγιαννίδη δίπλα στον Γιάννου.  Ο Γκαρσία αγωνίστηκε για άλλα 15 λεπτά και στην συνέχεια αποχώρησε δίνοντας τη θέση του στον Παπαδόπουλο που πήγε δίπλα στον Γιάννου με τον Δερμιτζόγλου να πηγαίνει στα πλάγια και ο Παναγιωτούδης δίπλα στον Κάτσε. Στο 49' ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με τον Βασίλη Παπαδόπουλο μετά από ωραία μπαλιά του Πόποβιτς. Το 1-0 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.