2012-12-01 22:07:14
Φωτογραφία για Στραβοπάτημα για Σίτι, Στο +3 η Γιουνάιτεντ! (vids)
H Γιουνάιτεντ νίκησε 4-3 την Ρέντινγκ σε ματς τρελό με 7 γκολ μέχρι το 34' και 3 ανατροπές, έτσι ξέφυγε με +3 στην κορυφή από την Σίτι η οποία "κόλλησε" στο 1-1 με την Έβερτον.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8' λεπτό με τον Ρόμπσον-Κάνου, ο Άντερσον ισοφάρισε στο 13' και ο Ρούνεϊ με πέναλτι έκανε την ανατροπή. Ο Λε Φοντρ έκανε το 2-2 στο 19' και στο 23' ο Σον Μόρισον έκανε την ανατροπή για την Ρέντινγκ, αλλά ο Ρούνεϊ με το 2ο γκολ του στο 30' ισοφάρισε ξανά.

Ο Ρόμπιν φαν Πέρσι στο 34' με το το 10ο φετινό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 3-4, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο έχασε ο Ολλανδός σπουδαία ευκαιρία όταν έκλεψε την μπάλα από τον τερματοφύλακα, Άνταμ Φεντερίτσι.

Rd3-4Mu[Matchhighlight.com] από matchhighlight1

Η Μάντσεστερ Σίτι,παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία (1-1) στην Έβερτον, η οποία προηγήθηκε με Μαρουάν Φελαϊνί, ενώ απάντησε ο Κάρλος Τέβες με πέναλτι.

Mc1-1Ev[Matchhighlight.com]shl από matchhighlight1

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Γουέστ Χαμ - Τσέλσι 3-1 (63' Κάρλτον Κόουλ, 86' Ντιαμέ, 91' Μαϊγκά / 13' Μάτα)

Άρσεναλ - Σουόνσι 0-2 (88' και 90' Μίτσου)

Φούλαμ - Τότεναμ 0-3 (56' Σάντρο, 72' και 77' Ντεφόου)

Λίβερπουλ - Σαουθάμπτον 1-0 (43' Άγκερ)

Μάντσεστερ Σίτι - Έβερτον 1-1 (43' πέν. Τέβες / 33' Φελαϊνί)

ΚΠΡ - Άστον Βίλα 1-1 (18' Μάκι / 8' Χόλμαν)

Γουέστ Μπρομ - Στόουκ 0-1 (75' Γουάιτχεντ)

Ρέντινγκ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-4 (8' Ρόμπσον-Κάνου, 19' Λε Φοντρ, 23' Σον Μόρισον / 13' Άντερσον, 16' πέν. και 30' Ρούνεϊ, 34' Φαν Πέρσι)