2013-02-05 23:55:12
Φωτογραφία για Μας είχαν στήσει με Παναθηναϊκό
Ο πρώην διεθνής Πολωνός δεξιός μπακ,τόνισε χαρακτηριστικά ότι δεν έχει καμία ψευδαίσθηση ότι το 4-1 που έδωσε την πρόκριση στον Παναθηναϊκό, ήταν στημένο.

Διαβάστε χαρακτηριστικά: "Παίζοντας στον Ατρόμητο (σ.σ. 2009-2011), είχα την ευκαιρία να γνωρίσω από κοντά τη λειτουργία του ελληνικού ποδοσφαίρου. Εκεί, όλα είναι πιθανά και σήμερα δεν έχω ψευδαισθήσεις ότι μας έστησαν στον επαναληπτικό".

Στον επαναληπτικό του ΟΑΚΑ, μετά το 0-0 του 1ου ημίχρονου, οι Μόρις και Ολισαντέμπε σκόραραν για τον Παναθηναϊκό μέσα σε 3 λεπτά (62', 65'). Ο Ράντος Σομπολέβσκι μείωσε στο 78' και 86ο λεπτό, μετά από ένα κόρνερ και ο Μάρεκ Πένσκα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ελληνικής ομάδας, γκολ το οποίο κανείς δεν κατάλαβε ακόμα γιατί ακύρωσε ο Άγγλος διαιτητής Μάικ Ράιλι.

Στην επόμενη φάση ο Δημήτρης Παπαδόπουλος έκανε το 3-1 κι έστειλε το ματς στην παράταση, με τον Κώτσιο να βάζει το γκολ της πρόκρισης για τον ΠΑΟ, απέναντι στην πολωνική ομάδα που είχε ήδη μείνει με 10 παίκτες στον αγωνιστικό χώρο.

Σήμερα, λοιπόν, ο Μπαζίνσκι τονίζει ότι δεν έχει καμία ψευδαίσθηση για το πως πήρε ο Παναθηναϊκός αυτήν την πρόκριση...