2013-02-25 01:11:02
Φωτογραφία για Ισόπαλο το ντέρμπι του Μιλάνου μεταξύ Ίντερ-Μίλαν
Ίντερ και Μίλαν αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στο ντέρμπι του Μιλάνου, με σκόρερς Στσελότο και Ελ Σααραουί.

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχθηκαν Ίντερ και Μίλαν στο μεγάλο ντέρμπι του Μιλάνου, έτσι αμφότερες έχασαν έδαφος στην "μάχη" των πρώτων θέσεων.

Οι "ροσονέρι" είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο και άνοιξαν το σκορ στο 21ο λεπτό με το 16ο γκολ του Στεφάν Ελ Σααραουί στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο Ιταλο-Αιγύπτιος σκόραρε με εξαιρετικό αριστερό σουτ με το εξωτερικό στην κλειστή γωνία του Χαντάνοβιτς, έπειτα από την πάσα του Κέβιν-Πρινς Μπόατενγκ.

Η Ίντερ στο δεύτερο ημίχρονο ισορρόπησε το ματς και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 71' με την κεφαλιά του Εσεκιέλ Στσελότο, από την σέντρα του Γιούτο Ναγκατόμο.

ΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Σανέτι, Ρανόκια, Ζουάν Ζεζούς, Ναγκατόμο (77' Κίβου), Καμπιάσο (69' Στσελότο), Γκαργκάνο, Γκουαρίν, Ρίκι Άλβαρες (74' Κουζμάνοβιτς), Παλάσιο, Κασάνο.

ΜΙΛΑΝ: Αμπιάτι, Αμπάτε, Σαπάτα, Μεξές, Ντε Σίλιο, Μοντολίβο, Νοτσερίνο, Μουντάρι, ΚΠ Μπόατενγκ (81' Μ'Μπαγ Νιάνγκ), Ελ Σααραουί (87' Μπόγιαν), Μπαλοτέλι.