2013-06-24 22:20:03
Φωτογραφία για ΞΕΧΩΡΙΣΕ Ο ΟΛΑΪΤΑΝ ΣΤΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΝΙΓΗΡΙΑΣ (3-0) ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΑ
Στο δεύτερο παιχνίδι της Νιγηρίας στο Μουντιάλ Νέων, η εθνική ομάδα του Μάικλ Ολαϊτάν, που αγωνίστηκε βασικός στον άξονα για 90 λεπτά, επικράτησε εύκολα της Κούβας με σκορ 3-0.

Οι Νιγηριανοί μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 23’ ήταν ήδη μπροστά στο σκορ με 2-0. Ο Ουμάρ έκανε το 1-0 στο 19’, ενώ 4 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Στο 27’ ο παίκτης του Ολυμπιακού, Μάικλ Ολαϊτάν θα μπορούσε να είχε σκοράρει, αλλά στάθηκε άτυχος, καθώς εξαπέλυσε έναν «κεραυνό» έξω από την περιοχή και η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Σάντσες.

Το τελικό 3-0 «έγραψε» ο Αγιαγκούν στο 67’.

Ο ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού είχε καλή απόδοση και δεν βγήκε ούτε… λεπτό από την αναμέτρηση. Ο Ολαϊτάν αποτελεί βασικό κομμάτι της Εθνικής του και αυτό φαίνεται και από το γεγονός ότι στα δύο παιχνίδια που έχει δώσει η Νιγηρία έχει πάρει φανέλα βασικού...