2014-01-28 17:27:09
Φωτογραφία για «ΚΑΤΕΒΑΣΜΕΝΑ ΤΑ ΡΟΛΑ» ΓΙΑ... 40 ΜΕΡΕΣ!
Εντυπωσιάζουν τα αμυντικά επιτεύγματα του Ολυμπιακού στη φετινή σεζόν, με τους ερυθρόλευκους να παραμένουν η ομάδα με την καλύτερη άμυνα σε όλα τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, έχοντας δεχτεί 6 μόλις γκολ, ενώ ακολουθεί η Μπάγερν με 8.

Το τελευταίο γκολ που δέχτηκε ο Ολυμπιακός ήταν στις 18 Δεκεμβρίου, στο 3-2 με τον ΠΑΣ (από τον Κρητικό στο 87')

Από τότε, πριν από 40 μέρες δηλαδή, οι παίκτες του Μίτσελ έχουν δώσει 7 αγώνες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο χωρίς να δεχτούν γκολ και με συνολικό σκορ 18-0!

Συνολικά έχουν 633 λεπτά δίχως να δεχτούν τέρμα. Ο Ρομπέρτο στο πρωτάθλημα έφτασε στα 453 λεπτά χωρίς να μαζέψει την μπάλα από την εστία του.

Ο Ολυμπιακός νίκησε με τον Ισπανό στην εστία 5-0 τον Απόλλωνα, 4-0 την Καλλονή, 2-0 τον Λεβαδειακό και 2-0 την Ξάνθη, ενώ έφερε 0-0 με τον Ατρόμητο.

Και με τον Μέγιερι τα δύο ματς του Κυπέλλου με τον Αστέρα (4-0 και 1-0).