2012-10-19 23:58:43
Φωτογραφία για Η πρώτη του Σαρρή

Και φτάσαμε αισίως στην έβδομη αγωνιστική της κορυφαίας (;) ποδοσφαιρκής μας κατηγορίας .

Είμαι σίγουρος ότι κανείς δεν θα ενδιαφερθεί και τόσο για το αν θα παιχτεί καθόλου μπάλα στην

πιο , ίσως , μη παραγωγική ποδοσφαιρική περίοδο από πλευράς τερμάτων . Ή για το αν θα αυξήσει ο

Ολυμπιακός την διαφορά από τους υπόλοιπους . Με αυτά ασχολείται ο santos 7 , που επειδή έκανε μια βόλτα ο Τζιοβάνι ντε Ολιβέιρα , μήπως και βρει καμμιά δουλειά στην Ελλάδα , άρχισε

(ο santos 7) να αναπολεί τις παλιές καλές στιγμές του Ολυμπιακού και να απαιτεί (τρομάρα του ) ,

νίκη επί της Ξάνθης με 5-0 . Αν υπήρχε ιατρική ειδικότητα μαλακιολόγου , οι πιο πολλοί ασθενείς

που θα έκλειναν ραντεβού , θα ήταν σίγουρα οπαδοί του Ολυμπιακού .

Σε αυτή την αγωνιστική λοιπόν , όλοι οι λιγότερο υποκειμενικοί ποδοσφαιρόφιλοι περιμένουν τα

πρώτα δείγματα γραφής της νεοεκλεγείσας διοικήσεως της ΕΠΟ , όπου πρόεδρος εξελέγη ο

Γιώργος Σαρρής , πρώην πρόεδρος της ΕΠΣ Χίου . Με την πάροδο του χρόνου θα φανεί ποιες

ενώσεις ψήφισαν τον Σαρρή , καθώς θα τύχουν της δέουσας φροντίδας του .

Με αυτές τις σκέψεις θα αναλύσω τους ορισμούς του Δούρου , για τους αγώνες αυτής της

αγωνιστικής .

Στον αγώνα του Ολυμπιακού με την Ξάνθη ορίστικε ο Στυλιάρας του συνδέσμου Αιτωλοακαρνανίας . Σφυρίζει για δεύτερη φορά την τρέχουσα περίοδο . Είναι επίσης η δεύτερη

φορά που σφυρίζει τον Ολυμπιακό , όταν και ο Ολυμπιακός είχε κερδίσει . Η Ξάνθη μόνο

ήττα δεν έχει φέρει με τον Στυλιάρα διαιτητή ως φιλοξενούμενη . Προβλέπω σκορ 2-0 , 3-1 .

Στη Νέα Σμύρνη , ο Πανιώνιος υποδέχεται την Κέρκυρα . Πρώτη εμφανίση του Λιαχούδη ,

από τον σύνδεσμο Μακεδονίας , στην μεγάλη κατηγορία . Προβλέπω σκορ 2-1 , 1-2 .

Ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ θα αναμετρηθούν στην Τούμπα , με διαιτητή τον Θάνο του συνδέσμου

Γρεβενών . Θα διαιτητεύσει για τρίτη φορά σε αυτή την περίοδο . Είναι , επίσης , η δεύτερη φορά

που θα σφυρίξει στην Τούμπα για την τρέχουσα περίοδο . Είχε σφυρίξει στον αγώνα

ΠΑΟΚ-Πανθρακικός 1-0 . Συνήθως , όταν σφυρίζει για δεύτερη φορά , στην ίδια περίοδο , στην

την ίδια ομάδα στην έδρα της , η ομάδα αυτή δεν κερδίζει . Προβλέπω ισοπαλία .