2012-12-05 00:27:09
Φωτογραφία για ΠΡΩΤΗ ΜΕ... ΙΣΟΠΑΛΙΑ Η ΣΑΛΚΕ *ΒΙΝΤΕΟ*
Η Σάλκε απέσπασε την ισοπαλία με σκορ 1-1 κόντρα στη Μονπελιέ και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου ομίλου.

Έτσι οι Γερμανοί θα βρεθούν από τη θέση των ισχυρών στην κλήρωση της φάσης των «16» του Champions League. Η ομάδα του Χουμπ Στέφενς μετά πό αυτό το αποτέλεσμα στη Γαλλία διατηρήθηκε στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου καθώς την ίδια ώρα η Άρσεναλ έχανε από τον Ολυμπιακό στο "Γ. Καραϊσκάκης".

Για ζέστη πολλών Watt από 21€ με άμεση παράδοση

Οι «μπλε» προηγήθηκαν στο ξεκίνημα της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 56’ της αναμέτρησης, όταν ο Χιέβεντες με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τη Σάλκε. Η απάντηση της Μονπελιέ, ήταν άμεση όμως και τρία λεπτά αργότερα με τέρμα του Ερέρα ισοφάρισε για το τελικό 1-1.

ΜΟΝΠΕΛΙΕ: Λιγκάλι, Γιανγκά - Μπιβά, Χίλτον, Μπεντιμό, Κονγκρέ, Σταμπουλί (46’ Πιτό), Εστράδα, Καμπέγια, Μουνιέ (67’ Μπελαντά), Ερέρα, Καμαρά (67’ Ουτάκα).

ΣΑΛΚΕ: Χίλντενμπραντ, Χιέβεντες, Μέτσελντερ, Ούτσιντα, Κολάσινακ, Χόλτμπι, Μπαρνέτα (72΄Τζόουνς), Ντράξλερ, Νόισταντερ, Μαρικά (77΄ Χούντελααρ), Πούκι.

Έχει κρύο; Καιρός για...καλοριφέρ με χαμηλή κατανάλωση!