2013-03-16 12:26:09
Φωτογραφία για Ρεάλ Μαδρίτης-Μάλαγα 74-77
Η Μάλαγα πραγματοποίησε ακόμα μία εξαιρετική εμφάνιση, παίρνοντας τη νίκη μέσα στη Μαδρίτη απέναντι στην Ρεάλ Μαδρίτης με 77-74 και παρέμεινε στο κυνήγι της πρόκρισης στα πλέι οφ!

Η Μάλαγα μετά την εκτός έδρας νίκη επί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας, πήρε ακόμα ένα σημαντικό αποτέλεσμα στην προσπάθεια που κάνει να προκριθεί στα πλέι οφ.

Οι παίκτες του Γιάσμιν Ρέπεσα πήραν το εκτός έδρας θετικό αποτέλεσμα με 77-74 μέσα στη Μαδρίτη, υποχρεώνοντας την Βασίλισσα στην δεύτερη φετινή της ήττα στο "Top-16".

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση και κατάφεραν να κλείσουν την πρώτη περίοδο με προβάδισμα έξι πόντων απέναντι στην Μάλαγα (21-15). Στην δεύτερη περίοδο, όμως η Μάλαγα προσπάθησε να αντιδράσει, μειώνοντας την διαφορά, αλλά και πάλι οι παίκτες του Πάμπλο Λάσο πήγαν στα αποδυτήρια με οκτώ πόντους μπροστά στο σκορ (40-32).

Στην τρίτη περίοδο, πάντως οι φιλοξενούμενοι πάτησαν... γκάζι και βρέθηκαν μπροστά με 53-60! Στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα, η Μάλαγα διατήρησε το προβάδισμα της και παρά τις άστοχες βολές του Μάρκους Ουίλιαμς στο τέλος και το εύστοχο τρίποντο του Μίροτιτς κατάφεραν να πάρουν μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 77-74 και διατηρήσουν τις ελπίδες τους για πρόκριση στα πλέι οφ της Ευρωλίγκας.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 40-32, 53-60, 74-77.

Ρεάλ Μαδρίτης (Λάσο): Ντρέιπερ, Σουάρεθ 3, Ρέγιες 6, Μίροτιτς 12(1), Ροντρίγκεθ 17(1), Χέτσμειχερ 6, Μπέγκιτς 4, Κάρολ 10(2), Γιουλ 9(1), Σλότερ 7.

Μάλαγα (Ρέπεσα): Σιμόν 18(3), Ουίλιαμς 3(1), Λίμα 2, Πάνκο 3(1), Βιδάλ, Ουρτασούν 4, Κάλογουεϊ 9(1), Πέροβιτς 7, Βάσκεθ 10, Ζόριτς 21, Ντράγκιτς.

Πηγή:sport24.gr